Z Limy bliżej i dalej czyli o podróży autobusem

Dzisiaj będzie wpis bardzo króciutki. Wymieniam tutaj miasta do których można wygodnie pojechać autobusem z Limy. Wybrałam firmę Oltursa której usługi bardzo lubię i która oferuje dojazd do najważniejszych miast w Peru (ewentualnie można pojechać też Cruz del Sur – zwykle ciut drożej, lub Tepsa – ceny przybliżone lub tańsze). Bilety można sobie wygodnie wykupić na ich stronie internetowej (http://oltursa.pe/), nie trzeba nigdzie jeździć, a ceny są te same dla miejscowych i obcokrajowców.

Miasto Odległosć od Limy (km) Programowany czas podróży Cena przybliżona (Nowe sole)*
Paracas 266 3:45 33
Ica 310 5:00 39
Huancayo 305 7:00 40
Chimbote 427 7:00 70
Nasca 452 7:30 49
Huaraz 402 8:30 65
Trujillo 557 10:00 70
Chiclayo 768 11:00 80
Camaná 842 13:30 74
Mollendo 955 15:15 105
Abancay 915 15:45 89
Piura 987 16:00 59
Sullana 1021 17:00 59
Moquegua 1184 17:45 120
Arequipa 1018 18:00 79
Tumbes 1273 18:00 150
Los Organos 1153 18:15 150
Ilo 1098 18:30 110
Mancora 1167 18:30 150
Tacna 1240 20:30 120
Cusco 1108 21:45 89

 

*Najtańsza opcja w Oltursa w kwietniu 2017 roku. Bilety często mogą być dużo droższe jesli kupi się lepsze siedzenia lub miejsce w lepszym busie, lub jesli nie zdobędzie się miejsc promocyjnych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *